(0352) 25 1836
(0352) 25 9986
(067) 334 2586
(067) 380 5946
дизайн
mebelman_design_1
mebelman_design_2
Каталог продукції
 
 

 
Вакуумний прес МВП-24
 
Статті
Кухонні меблі
Меблі для передпокою
Шафи купе в інтер'єрі
Меблеві фасади
Фарбування фасадів
Виробництво ДСП
Плити ДСП
Скло для меблів
Фасад - обличчя меблів
Виробництво фасадів MDF
Фрезерування торця плити
Оформлення передпокою
Спальня для здорового сну
Кухонні гарнітури
Простір в малогабаритній
квартирі

 
 
Статті - Фасад - обличчя меблів
Фасад - обличчя меблів

Меблевий фасад або лицьовий бік меблів, хоч і деталь гарнітуру, але надзвичайно важлива. Це обличчя меблів, що, так само як людське, має свої неповторні риси. Матеріали, палітра кольорів, покриття фасаду, як і колір шкіри, розріз очей і форма брів, створюють неповторний образ меблів.

Матеріали для фасадів

Матеріали для виготовлення меблевих фасадів можуть бути різноманітними. Щирі поціновувачі всього натурального надають перевагу фасадам із суцільного масиву деревини. Остання, недарма жіночого роду, має досить «примхливий характер», дуже чутлива до перепадів вологості, температури і механічних впливів, від яких може розсихатися і жолобитися, тому деревину потрібно ретельно висушувати і обробляти спеціальними сумішами.

Але натуральна деревина нині в дефіциті і, відповідно, в ціні. Тому фасади з масиву натуральної деревини – задоволення не з дешевих. Крім того, нині на ринку є багато інших, більш демократичних матеріалів, наприклад, деревостружкові плити ДСП, MDF, а також ДВП.

Найпопулярнішим матеріалом для виготовлення меблів є ДСП, головними перевагами якої є низька вартість і простота обробки. ДСП має таку саму, як пиломатеріали, механічну міцність, краще зберігає свою форму в умовах змінної вологості. Вироби з ДСП недорогі, а сучасні технології виготовлення плити дають змогу отримати продукт із низьким рівнем формальдегіду, тому цей матеріал можна вважати цілком безпечним для здоров’я.

MDF – деревостружкова плита середньої щільності, що з’явилася в процесі розвитку сухого способу виробництва ДВП. Це екологічно чистий матеріал, що за вологостійкістю і механічними характеристиками дасть фори і натуральній деревині. Плити MDF часто використовують у кухонних меблях, оскільки вони добре переносять вплив кухонної пари – не набрякають і не жолобляться, стійкі до різних грибків і мікроорганізмів, що робить їх гігієнічними й безпечними в побуті.

ДВП – листовий матеріал, виготовлений у процесі гарячого пресування маси з деревних волокон, які одержують шляхом пропарювання й розмелювання деревної сировини. З ДВП роблять конструкційні елементи меблів, задні стінки і полиці шаф і тумб, висувні шухляди, рідше – фасади, за винятком гнутоклеєних деталей із зовнішніми шарами зі струганого шпону коштовних порід.

Скло й метал

Сучасне скло – це не тільки красивий, але й міцний матеріал. Скляні фасади виготовляються з алюмінієвого профілю або матеріалу, що відповідає моделі (MDF, покрита лаком, ДСП, покрита пластиком, або дерево). Використовується декороване або загартоване скло з фіксацією, що унеможливлює дрижання та шум при експлуатації. У класичних моделях використовується комбіноване скло з елементами кришталю, венеціанське скло або матове скло, покрите спеціальним лаком. Для скління фасадів меблів краще використовувати скло листових марок М0, М1, М2, тому що у нього практично нема оптичних викривлень і значно менше вад, що позначаються на зовнішньому вигляді виробу.

Останнім часом дедалі більше у виробництві фасадів використовують метал. У фронтальних панелях, у тому числі дверцятах шаф, частіше застосовують більш м’який порівняно зі сталлю алюміній з анодованим покриттям, що підвищує його зносостійкість. Сатинована сталь надає меблям ефектного вигляду, але потребує ретельного догляду.

Покриття фасадів

Важливу роль відіграє не лише основа фасаду, але й те, чим він покритий і декорований. Коротко про деякі покриття.

ПВХ – матеріал, що належить до групи термопластів – пластмас, що після формування виробу зберігають здатність до повторної переробки. ПВХ має широкий спектр властивостей і майже необмежені можливості застосування.

Ламінат – багатошарове покриття, що складається з декоративних шарів паперу з малюнком, нанесеним друкарським способом, і захисного шару меламінової смоли. Це естетичний і гарний матеріал, що забезпечує високу міцність поверхні меблів.

Шпон – це тонкий зріз натуральної деревини. У більшості випадків для обробки меблевих фасадів використовують коштовні породи деревини – бук, вишню, горіх. Шпон може бути також штучного походження – він гарно виглядає і коштує значно дешевше.

Лаки. Багатошарове лаковане покриття – тверде, стійке до впливів різних середовищ, ударів, стирання, а також до численних перелаковувань із зміною кольору та ефекту покриття. Системи лакування натурального дерева і MDF дають змогу створити такі унікальні покриття меблів, як «штучне старіння, «золото», «тріщини на масиві», «діамант», «кристал», «зоряне небо» та багатьох інших.

Фарби. Життя має бути кольорове, то чому б не зробити його таким, пофарбувавши для початку фасади. Це забезпечить додатковий захист та ефектний зовнішній вигляд як деревини, так і скла. Щоб посилити власну неповторність та індивідуальність, можна нанести на фасади різноманітні малюнки чи зображення кольорового друку.

Пластик – один із лідерів серед матеріалів, що активно використовуються для покриття фасадів. Колірна гама цього матеріалу майже безмежна, що дає змогу втілити найсміливіші фантазії. Ударостійкий пластик не потребує спеціального підходу, протистоїть стиранню і подряпинам, не змінює кольору і не вицвітає з часом, стійкий до впливу побутових хімічних речовин і високих температур, а також до впливу вологи і різниці температур, що додатково забезпечує довговічність меблевих фасадів.

Фільонка – тонка оздоблювальна дошка або фанера з випуклим малюнком, вставлена в раму дверцят. Рамка і вставки (фільонки) утворюють рамковий фасад. Він залежно від конструкції може складатися з різних матеріалів.

Лідерами у виготовленні та декоруванні фасадів є ротанг та бамбук. Вироблені з використанням цих матеріалів фасади різноманітні, прості у використанні й зацікавлюють ритмікою переплетень із травами, шнурками чи шкіряними пасками.

Щодо скляних фасадів, то популярними є кілька матеріалів. По-перше, безбарвне прозоре філігранне скло, прикрашене скляними нитками, введеними в масу. Спірально скручені нитки можуть мати форму найрізноманітніших плетив. Найчастіше вони білого (молочного) кольору.

По-друге, фасетне дзеркало – елемент декору дверцят. Має особливу, напівкруглу форму зверху, наклеюється на плиту з ДСП.

По-третє, вітраж – малюнок на склі або візерунок із кольорового скла. Використання вітражів як складової частини меблевих фасадів є однією з останніх модних тенденцій. Їх виконують у різних технологіях. Однією з них є ф’юзинг – технологія, за якою на лист скла накладають мозаїку потрібного візерунка й кольорової гами і під високою температурою запаюють в загальне «полотно».

Нині ринок матеріалів розвивається так швидко, що ротангом і бамбуком навіть в українських широтах не здивуєш. Зараз у виготовленні фасадів модно поєднувати найрізноманітніші матеріали – як натуральні, так і синтетичні: дерево, камінь, метал, скло, пластик. Фасади прикрашають натуральною та штучною шкірою, всілякими металевими вставками і навіть тканинами. Тому – не бійтесь й експериментуйте. I... пам’ятайте про шампанське!

За матеріалами журналу меблеві технології http://ua.infomebli.com/

Мебельман™
SPRAVKA.UA - Бизнес-Каталог товаров и услуг Украины Каталог веб ресурсів Тернопільщини Яндекс.Метрика