(0352) 25 1836
(0352) 25 9986
(067) 334 2586
(067) 380 5946
дизайн
mebelman_design_1
mebelman_design_2
Каталог продукції
 
 

 
Вакуумний прес МВП-24
 
Статті
Кухонні меблі
Меблі для передпокою
Шафи купе в інтер'єрі
Меблеві фасади
Фарбування фасадів
Виробництво ДСП
Плити ДСП
Скло для меблів
Фасад - обличчя меблів
Виробництво фасадів MDF
Фрезерування торця плити
Оформлення передпокою
Спальня для здорового сну
Кухонні гарнітури
Простір в малогабаритній
квартирі

Мебель интернет магазин корпусной мебели.
 
 
Статті - Скло для меблів - тенденції якості
Скло для меблів - тенденції якості

Оброблене скло - продукт, який широко використовується виробниками корпусних меблів. Під "обробленим" звичайно розуміють скло, нарізане в розмір, зі знятою кромкою і, при необхідності, з висвердленими отворами, нанесеним фацетом або іншими елементами. Безумовно, якість кінцевого продукту визначається як якістю скла, так і якістю його обробки.

Для виробництва меблів зазвичай використовується прозоре поліроване, тоноване, різні види декоративного скла, а також дзеркало. На даний момент імпортне скло і дзеркало по якості та асортименту перевершує вітчизняні аналоги. Наприклад, один з лідерів скляної індустрії Сан-Гобен дає гарантію вологостійкості на свої дзеркала до 5 років; така висока вологостійкість забезпечується 4 захисними шарами, компоненти яких не містять свинцю, що зазвичай входить до складу захисного лаку і є шкідливим для здоров'я. Не дивно, що подібне дзеркало користується високим попитом на меблевому ринку.
Західне флоат-скло випускається в асортименті до 19 мм товщиною (тоноване - до 12 мм). Вітчизняне поліроване скло зазвичай має товщину 3 - 8 мм (тоноване - до 10 мм). Воно регламентується ГОСТ 6799-80 (скловироби для меблів) і ГОСТ 111-90 (стекло листове). Для порівняння стандартів якості на імпортне та вітчизняне скло (марок М1-М3) наведемо кілька показників:
допустимі граничні відхилення по товщині - 0,2 мм (вітчизняне) і 0,1 мм (імпортне);
допустима кількість вад: розміром до 0, 5 мм - допускаються в розосередженому вигляді (вітчизняне), 5 шт на 10 м2 скла (імпортне); розміром до 1 мм - 1 шт на 1 м2 (вітчизняне), 1,5 шт на 10 м2 (імпортне); понад 1 мм - 1 шт на 1 м2 (вітчизняне), не допускаються (імпортне).

Ми рекомендуємо використовувати для меблів імпортне флоат скло або вітчизняне скло марки М1 (найвищої якості) - в іншому випадку зовнішній вигляд скловиробів може бути зіпсований внутрішнім міхуром або іншими вадами.
З вітчизняних декоративних стекол найбільш поширеним на ринку є рифлене скло. Але зважаючи на невисоку якість (слабка рельєфність узору, зелений відлив торця скла) воно не користується попитом серед серйозних меблевих фірм. Закордонне скло підрозділяється на відносно недороге візерункове скло виробництва Польщі та Чехії (безбарвне, жовте або бронзове), а також елітне скло провідних західних виробників (Сан-Гобен, Главербель, Пілкінгтон). За красою і ексклюзивністю узору, широті вибору, різноманітності відтінків лідерство, безумовно, за другими. Крім звичайного візерункового, в асортимент західних виробників входять інші види декоративного скла: різнокольорове матове (травлене кислотою) скло ("Сатинове" виробництва Сан-Гобен), візерункове матоване скло ("Дельта" Главербель), у тому числі з візерунком, нанесеним методом алмазної різання (серія "Мастергласс" Сан-Гобен), скло з кольоровим лаковим або емалевим покриттями, та ін. Декоративне скло застосовується при виробництві кухонь, шаф, дверей, скляних меблів, офісних перегородок і для оформлення інтер'єрів.

Якість обробки скла, в першу чергу, залежить від використовуваного обладнання. Невеликі майстерні ще працюють на верстатах типу ЛОК вітчизняного виробництва. За рахунок невисоких витрат на устаткування подібні фірми пропонують дуже привабливі ціни на свою продукцію, але їхня технологія не відповідає сучасним стандартам: скло подається на верстат і утримується в процесі обробки вручну, що істотно знижує якість кромки.

Великі й серйозні виробники користуються технологічними лініями для холодної обробки скла і дзеркала. В основному це - обладнання італійської фірми Z. Bavelloni. Існує безліч верстатів для обробки скла - від порівняно нескладних, що дозволяють випускати лише один вид шліфованої кромки на прямокутних деталях, до потужних центрів, що поєднують в собі функції різання, обробки складних фігур, нанесення написів і візерунків аж до барельєфів.
Обробка крайки відбувається наступним чином: вирізану деталь встановлюють на подаючу стрічку верстата, яка "проганяє" край деталі через блок обробки, що містить шліфувальні алмази (їх кількість визначає кінцеву якість обробки) і поліруючі кола. Спочатку алмази виробляють грубу обробку, потім - остаточну шліфування; при поліруванні кромки необхідна ще і третя операція - полірування. Прямокутні деталі обробляються без участі людини. При наявності криволінійних ділянок деталь обробляється на напівавтоматичних верстатах, коли оператор вручну керує блоком обробки, і якість напряму залежить від кваліфікації робітника.

Найбільшим попитом на нашому ринку користується так звана "єврокромка" - полірована або шліфована кромка трапецієподібної форми. Для обробки, наприклад, стільниць можна використовувати круглу поліровану крайку - на Заході її називають "олівець"; інші види крайок - трикутні, прямокутні, з виїмкою - поширені набагато менше. Свердління в склі отворів - також важлива операція. Сучасні моделі свердлильних верстатів припускають лазерне центрування отворів, що забезпечує високу точність їх розташування. При цьому працюють два свердла: одне висвердлюють отвір зверху, інше - знизу. Такий спосіб свердління забезпечує відсутність сколів по кромці отвори. Дуже популярний вид обробки дзеркала - фацет. Він може змінюватись по ширині (зазвичай від 5 до 50 мм), буває одно-та двосторонній, подвійний або потрійний (хвилями).

Не варто випускати з уваги, що використання якісного і професійно обробленого скла і дзеркала - одна з необхідних умов виробництва хороших меблів.

Мебельман™
SPRAVKA.UA - Бизнес-Каталог товаров и услуг Украины Каталог веб ресурсів Тернопільщини Яндекс.Метрика